folytatás...
Összességében mintegy 30-32 szakorvossal fog a Kft. kivétel nélkül vállalkozói jogviszonyban állni.
Látható, hogy a szakrendeléseink zöme a délutáni idősávban fog bonyolódni, aminek több oka is van: egyrészt a szakorvosok másodállás jelleggel jönnek dolgozni zömében, amelyet a szabadidejükben tudnak végezni, másrészt a betegszám növelése érdekében mi is lényegesnek tartottuk ezek növelését.
A nagy óraszámú szakrendelések kapcsán arra törekedtünk, hogy délelőtti és délutáni szakrendelések egyaránt legyenek.
Természetesen amint kialakul a végleges mátrix ezt közzétesszük minden lehetséges fórumon.
2.) Nem szakorvosi órák
A szakorvosi órán kívül az alábbi nem szakorvosi órákkal rendelkezünk:
1.) Röntgen (heti 20 óra) 2 szakdolgozó
2.) Fizikoterápia és gyógytorna (heti 40 óra) 1,5-2 szakdolgozó
3.) Labordiagnosztika (heti 10 óra) 1 szakdolgozó kapcsolt munkakörben
A járóbeteg szakellátást szolgáló szakdolgozói létszám 8-9 státusz lesz, ami főben ennél valószínűleg több lesz, mivel lesznek várhatóan részmunkaidős asszisztensek és a nagyszámú délutáni szakrendelések miatt várhatóan polgári szerződéssel alkalmazott bedolgozók is másodállás jelleggel.
A szakrendelő nyújtani fog infúzió kúra szerű ellátásokat (nappali kórház), valamint otthoni szakápolásra is rendelkezik 300 vizitszám/hónap kapacitással. Ezekről későbbiek során adok bővebb tájékoztatást.
3.) Egyéb munkakörök
A teljes nyitvatartási idő alatt (amely napi 12-13 is lehet) recepció fogja végezni a betegirányítással kapcsolatos feladatokat. Az intézményben a fizikai állomány 2-3 státusz takarítóból (esetleg 1 gondnok) fog állni, klasszikus karbantartói állást nem tervezünk induláskor, aminek oka az, hogy az intézmény gépészeti és egyéb főelemei speciálisak, a felmerülő igényeket az önkormányzattal kötött megállapodás alapján, vagy szolgáltatás vásárlással költséghatékonyabban meg lehet oldani. A nem szakdolgozói állomány kapcsán szeretnénk pályázatot benyújtani a munkaügyi központ felé. Az informatikai hátteret 1 informatikus felügyeli, aki szintén szerződéssel áll rendelkezésre. Az igazgatás tekintetében a könyvelő is az épületben lesz várhatóan és gazdasági munkatárs/adminisztrátor fogja segíteni az ügyvezető munkáját.
4.) Intézményi bérlők
Az épület opcionális szolgáltatásai között (amelyeket bérleti szerződés alapján bérlők fognak nyújtani) lesz
- gyógyszertár: erre nézve szerződéssel rendelkezünk a jelenlegi pannonhalmi gyógyszertár tulajdonosa vette azt bérbe és helyezi át oda a gyógyszertárat
- orvosi műszerbolt: vélhetően a Rába-Rehab Kft. alakít ki napi szinten nyitva lévő üzletet
- optikai üzlet: jellemzően a szemészeti szakrendelés napján, illetőleg egy másik nap nyitva lévő felvevőhelyként fog működni, a bérlővel tárgyalásban vagyunk, de annyi bizonyos, hogy hatalmas áruválasztékkal fogja várni a szemüvegre és egyéb optikai eszközökre szorulókat
- büfé: van rá igény és jelentkezők, tisztázás alatt van a pályázat kezelőjével ennek kialakíthatósága, ez mellett természetesen automaták lesznek az épületben
5.) Jelenlegi folyamatok
Jelenleg az intézmény működési engedélyeztetési eljárása folyik az ÁNTSZ előtt, amelyet követni fog a finanszírozási szerződés megkötése. Mivel mindezen eljárásoknak alapját képezi a használatba vételi engedély (amelyet csak most tudunk megszerezni várhatóan a jövő héten), ezért a folyamatok csúszást szenvedtek az eltervezetthez képest, így az indulás időpontja április 1. napja (péntek). Ezek a fő lépések, ez mellett rengeteg más szerződést kell megkötni, előkészítő adminisztrációs lépéseket tenni.
Egyenlőre ennyit alapvető információként és minden további lépésről tudósítanék.
Dr. Török Péter ügyvezető
Szent Márton Egészségközpont
Pannonhalma
Utolsó hozzászólás